Ali Babacan, Mehmet Şimşek’e yeni parti için teklifte bulundu mu?

Mehmet Şimşek’e yeni parti için teklif

Fatih Altaylı Habertürk yazarı olarak bir iddiada bulundu, kaleme aldığı yazısında çok çarpıcı ifadelere yer verdi.
Ali Babacan, Mehmet Şimşek’e yeni parti için teklifte bulundu mu
Mehmet Şimşek’e yeni parti için teklif oldu mu?

Yeni parti kuracağı bilinen Abdullah Gül ve Ali Babacan, Mehmet Şimşek için yeni partide olmasını ve bir teklifte bulunulduğu ancak Şimşek ret cevabı verdi diye Altaylı yazısında iddia etti.

Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu bu üçlünün kuracağı söylenen yeni partinin bu süreç içinde Mehmet Şimşek’in de isminde anıldığı kulislerde geçiyor bilgisini verdi.

Mehmet Şimşek yeni partide olacak mı?

Altaylı yazısında,
“Mehmet Şimşek ‘Şimdilik’ kaydı ile izin istemiş. Yani yeni partinin, partileşme sürecinde başlangıçta yer almayacakmış” 
dediğini Şimşek için gerekçe olarak ise mali bir durum olduğu devamında ise:

“Ali Babacan’ın Gül kokulu partileşme sürecinde en çok konuşulan konulardan biri de eski bakan Mehmet Şimşek’in Babacan’ın yanında yer alıp almayacağı. Oldukça güvenilir bir kaynaktan gelen bilgiye göre, Mehmet Şimşek “Şimdilik” kaydı ile izin istemiş. Yani yeni partinin, partileşme sürecinde başlangıçta yer almayacakmış. Nedeni ise son derece insani. Kendisini partiye davet eden Gül ve Babacan’a Şimşek’in yanıtı şu olmuş: ‘Ne olur bana bir yıl süre verin. Bir yıl çalışıp para kazanmam lazım. Aksi takdirde geçinemem.’

Yorum Gönder

0 Yorumlar