Yenilmezler 4 ve Aslan Kral: En İyi Görsel Efektler Oscar Yarışında Favori

Habergecehatti.com / Haber Detay – Özel efektler 2020 Oscar yarışında, adaylar yeniliklere odaklanıyor. Avengers 4 ve Star Wars 9 gibi büyük gişe rekorları kıranların zor zamanları var.

Özel efektler Oscar ödül törenindeki en heyecan verici kategorilerden biridir çünkü alanı her zaman çok iyi karıştırılmıştır. Akademi üyelerinin başka türlü burunlarını açacağı filmlerin devreye girdiği yer burasıdır . Kar Beyazı ve Avcı gibi gişe rekorları kıran kazalar, bir koşu takımında bir smokin partisinde görünen ödül törenine konuk gibi görünür. Unutulmuş Altın Pusulaya bile Oscar kazanan denebilir. Bu hala gerçek bir punk.

Ama aynı zamanda uzay filmleri (aya gitme) ve bilim kurgu (Blade Runner 2049) için kategoridir, bu da tekrar tekrar yeni standartlar belirleyip yenilikler kurmaya çalışır. En iyi film kazananlarından bazıları bile onur verdi (Gravity).

Yenilmezler 4 ve Aslan Kral: En İyi Görsel Efektler Oscar Yarışında Favori
En İyi Görsel Efektler Oscar Yarışında Favori

Avengers 4 favori olur mu? Görsel efektleri kim kazanır?

Görsel Efektler Oscar’ındaki üzümler bu yıl özellikle yüksektir, çünkü efekt araçları seyircilerin dikkatini çekme savaşında reklam kampanyaları için değerli askılar sunar. Çok sıkı, Alita: Battle Angel , Alita’da Cyborg Alita olarak Rosa Salazar : Battle Angel , et ve kan aktörlerinden daha gerçek görünse bile, 5 film seçeneğine girmedi .

Buna ek olarak, iki efsane, Disney’in reklam tamburunu ne kadar hareket ettirirse sürsün, daha yüksek fiyatlar şansı olmayacak olan gişe rekorları kıran raftan karışımı karıştırır .

En iyi görsel efektler: 5 aday

1.Yenilmezler 4: Oyunsonu
2.İrlandalı
3.Aslan Kral
4.1917
5.Yıldız Savaşları 9: Skywalker’ın Yükselişi

Yenilmezler 4 ve Aslan Kral: En İyi Görsel Efektler Oscar Yarışında Favori
En İyi Görsel Efektler Oscar

Favoriler: Aslan Kral ve İrlandalı

Diğer kategorilerde, Ekran Aktörleri Loncası gibi guild seçimini gösterge olarak kullanabiliriz. Bu, özel efektlerle biraz daha zordur, çünkü Görsel Efektler Derneği ödüllerini alt kategorilerdeki birkaç filme verir, böylece alan tekrar bölünür. Bu yıl ödüller İrlandalı ve Aslan Kral 1917’ye kadar gitti.

ABD’deki ödül uzmanları bir ön koşucu üzerinde anlaşabilirlerse, Aslan Kralı olabilir. Bu, en azından 2016’da Oscar’ı benzer avantajlarla dolduran aslan kral selefi The Jungle Book’dan kaynaklanmıyor. Aslan Kral o zamandan beri teknolojiyi önemli ölçüde geliştirdi. Eski çizgi film aslanlarla keçeleşmiş kürk saçlarını ve savandaki her toz tanesini sayabiliriz.

Ancak, bu Aslan Kral için paradoksal bir dezavantaj yapar. Evet, dünya ve dünyadaki canlılar fotogerçekçi görünüyor . Ancak film tamamen canlandırılmıştır ve hiçbir zaman tam bir bilgisayar animasyon filmi VE Oscar kazanmamıştır. Akademi, etkilerin “gerçek” bir ortamda uygulanmasını tercih eder.

Bu bizi yapay gençleştirilen insanların normal olarak filme alınan sokaklarda yürüdüğü Netflix filmi İrlandalı’ya götürüyor. AI sistemi FaceFinder sonraki işlemler yüzleri yardımcı oldu. (Kaynak: FX Guide ) 3D teknolojisi, kas hareketlerini ve kan akışını simüle etmek için kullanıldı. 5 aday arasında hiç kimse filmin durup düştüğü tekniğe bu kadar cesurca güvenmedi. Akademi bunu ve yeniliği onurlandırabilir. Benjamin Button’ın garip davası 2008’de benzer numaralarla kazandı.

Star Wars ve Avengers 4 neden boş

Avengers 4 için söylenecek çok şey yok . Geçmişin ve şimdinin dikişi etkileyici ve sorunsuz çalışıyor, ancak özellikle yeni değil. Finaldeki kitle sahneleri bir parça hussar ve canlandırılması kesinlikle zor, ama sonunda rutin el sanatları.

Yıldız Savaşları 9 da Oscar adaylığını rutin olarak aldı. Her yeni Star Wars filmi son on yılda VE Oscar’a aday gösterildi. Kimse onu kazanamazdı. Ve bir Marvel ve / veya süper kahraman filmi için son Oscar 2004’te Spider-Man 2’ye gitti.

1917 gerçekten gizli olmayan gizli favori

1917’de, en iyi filmin favorisi olarak, görsel efektlerle de özel bir statüye sahipti. Seçimdeki ivme diğer kategorilere de yayılabilir. 1917, görüntülerin Akademinin sevdiği sürekli bir planlama sırasına nasıl birleştirileceğini desteklemek için özel efektler kullanır . Yerçekimi veya İlk İnsan gibi CGI, sürükleyici bir deneyim sağlar. Etkiler izleyici tarafından efekt olarak algılanamaz.

GOOGLE NEWS Abone Olun

Kaynak: Twitter

Ahmet Yayla

Habergece hatti'nin muhabiridir. Liseden mezun olduktan sonra haber alanında eğitim aldı ve muhabir, yapımcı olarak çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.