Fantasy Island… Korku filminin sonunu açıklıyoruz

Habergecehatti.com / Haber Detay – Yeni korku filmi Fantasy Island’da büyülü bir ada arzularınızı kabusa dönüştürür. Sonu hangilerinin saptığını ve fantastik korkudan kimin kurtulacağını size söyleyeceğiz.

Uçak! Bu öfkeli haykırış ile, Fantasy Island korku filmi , dilekleri ve fantezileri gerçeğe dönüştüren gizemli bir adada beş şüphesiz misafir ( Lucy Hale dahil ) karşılıyor . Sonra veya Truth Dare bu yönetmenin sonraki işbirliği Jeff Wadlow ve Blum Evi dövme korku.

Burada sonunda korku adasında hayatta kalanları ve acımasız fantezilerin arkasında neler olduğunu özetledik.

Dikkat, Fantasy Island’ın sonuna kadar spoiler : Cennet adasında Bay Roarke ( Michael Peña ) tarafından yönetilen tesiste, film sırasında konukların 4 fantezisi gerçeğe dönüşüyor . Bütün bunlar korkunç dönüşler yaptıktan sonra nihayet nedenini öğreniyoruz. Çünkü tüm deneyimleri kapsayıcı bir fantezinin sadece bir parçası: Melanie’nin intikam fantezisi (Lucy Hale).

Fantastik Ada
Fantastik Ada

Melanie sadece ada ziyaretinin ortak kazananlarını değil, aynı zamanda bizi de kandırdı. Birkaç yıl önce ölen aşk Nick’in ( Star Trek’ten Evan Evagora : Picard) intikamını almak istiyor . Dolaylı olarak, diğer tüm karakterler Nick’in ölümünden sorumludur .

Yangın, Nick’in hayatına mal olan Elena’nın ( Maggie Q ) dairesinde patladı. Brax ( Jimmy O. Yang ) ve JD ( Ryan Hansen ) kardeşler yanan konut kompleksinden yardım almadan kaçtılar . Ve polis Patrick ( Austin Stowell ) binaya girmeye cesaret edemedi.

Korku fantezisi kandırılabilir

Sonunda Melanie diğerlerini karanlık bir mağaraya götürür ve burada herkesin ölmekte olduğu fantezisini sona erdirmek ister. Ama bir numara ile kandırılabilir. Mağarada büyülü bir su kaynağı olduğunu öğreniyoruz . Adanın fantezileri gerçekleştirebilmesi için bu sarhoş olmalı.

Sonja ( Portia Doubleday ) adaya kaçırıldığı ve şu ana kadar suyu içmediği için şimdi bunu yapabilir ve yeni bir fantezi yaratabilir . Melanie’nin gerçek sevgisiyle yeniden bir araya gelmesini diliyor. Derhal Nick’in kömürleşmiş cesedi büyülü kuyudan yükselir ve Melanie’yi yanına alır.

Fantastik Ada1
Fantastik Ada 1

Ölümünden kısa bir süre önce Melanie kuyudan keskin bir el bombası atar . Patrick korkusunun üstesinden gelebilir ve kendini el bombasına kurtarabilir ve savaşta bir kez babası gibi ölür. Bay Roarke, odaya su fikrini attığından ada ile anlaşmasını bozdu . İşin içine girdi. Hayata geri getirilen karısı yok edilir.

Fantasy Island: Mantık hatalarıyla mutlu bir son

Sonja ve Elena için mutlu bir son var. İkinizin de adayı canlı bırakmasına izin verilir. Adanın anılarının kaybolacağını öğreniyorlar . Öte yandan Brax, zombiler tarafından öldürülen kardeşi JD’yi hayata döndürmek için büyük bir fedakarlık yapmak zorunda. Daha önce Bay Roarke gibi, bundan sonra adaya hizmet etmesi gerekiyor.

Ancak, Fantasy Island’ın sonunda acı bir tat var. Adanın yarattığı korku senaryolarını ilk elden deneyimledikten ve hatta güçlerinin kaynağını yok etmeye çalıştıktan sonra, karakterlerin hepsi ani bir kalp değişikliğine sahip olur .

Fantastik Ada: Bay Roarke
Fantastik Ada: Bay Roarke

Bay Roarke adada çalışmaya devam etmek ve insanların fantezilerini yaşamasına yardımcı olmak istiyor. Bunun tekrar ölüme ve acı çekmeye (ve zombi ordularına) neden olduğunu unutuyor gibi görünüyor. Hiç kimse, insanları manipüle eden ve en çok arzularını kullanan adanın karanlık gücü hakkında hiçbir şey yapmaya çalışmaz.

Sonja da Damon’un ( Michael Rooker ) varlığının kanıtlanabilmesi için adadan bir su örneği kaçırmasını söylediğini unutmuş görünüyor . Sonja, Elena ve JD sonunda mutlu bir şekilde ayrılırken, hiçbir şey yaparak gelecekteki misafirleri korku senaryolarına ve hatta belki de ölüme mahkum ettiler – hiçbir şey öğrenmediler .

Fantasy Island bir TV dizisinin yeniden başlatılması

Çok az izleyici, Fantasy Island’ın aslında bir TV dizisinin yeniden başlatılması olduğunu fark etmiş olacak. Fantasy Island dizisi , ABD’de 1977’den 1984’e kadar yayınlanan toplam 152 bölüm ve 2 TV filmi içeriyor. 1998 yılında Bay Roarke rolünde Malcolm McDowell ile birlikte bir Fantasy Island canlandırması yapıldı.

Filmin yeniden başlatılmasında olduğu gibi, gizemli Bay Roarke, hayalleri ada tarafından canlandırılan çeşitli konukları ağırlıyor. Filmde olduğu gibi, her geliş öforik bir ” Uçak! Uçak! ” İle başlıyor . Fanteziler bazen karanlık bükülmeler içeriyor olsa da, seri asla yeniden anlatmak gibi dehşete sürüklenmedi .

Fantasy Island: uçak!
Fantasy Island: uçak!

TV dizisinin uzmanları için en büyük sürpriz Fantasy Island’ın sonunda. Brax, Bay Roarke’ye göğsünde utanç verici bir dövme olduğunu ve sadece ” dövme ” kelimesini içeriyor . Bu, Roarke’nin TV dizisindeki asistanına bir referans. Buna dövme deniyordu.

Fantasy Island’ın devamı nasıl devam edebilir?

7 milyon dolarlık bir bütçeyle Fantasy Island, açılış hafta sonundan dünya çapında 21 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Ancak, film eleştirmenler tarafından parçalandı ve seyirciler tarafından ortalamanın altında alındı. Ancak bu, çoğu film stüdyosunun daha fazla görüntü üretmesini önler.

Fantasy Island , gizemli ada cenneti açmak için bir franchise açmak için sayısız seçenekle sona erer . Böylece fantezileri karanlık ve ölümcül dönüşler yapan yeni konuklar gelebilir.

Ayrıca ordunun sırları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Damon’u adaya gönderdiğini de biliyoruz. Devamında, askeri veya açgözlü girişimciler adanın yeteneklerini kendi amaçları için kullanmaya çalışabilirler.

Gerçeğin Peşinde... Didem Turan ölü bulundu!

Ahmet Yayla

Habergece hatti'nin muhabiridir. Liseden mezun olduktan sonra haber alanında eğitim aldı ve muhabir, yapımcı olarak çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.