Twitter, Instagram, Facebook ve Youtube erişim engeli ne zaman açılacak?

Dün akşam saat 23.00 gibi Suriye İdlib de yaşanan olay nedeni ile sosyal medya platformları erişimi engellenmişti. Twitter, Instagram, Facebook ve Youtube ne zaman erişime açılacak gelecek merak ediliyor ve araştırılıyor. Twitter kullanıcıları anlık olarak milyonlarca insan paylaşım yapmıştı. Kısa bir süre içinde sosyal medya yavaşladı en sonunda kullanılmaz hale geldi.

Herkes ne zaman gelecek sorusunu merak ederken henüz bir açıklama yapılmadı. Türk Telekom kullanıcıları 23.30 dan sonra erişim engeli konuldu iddiaları yayılıyor.

28 Şubat 2020 Twitter, Instagram, Facebook ve Youtube bugün sabaha kadar bu şekilde devam edecek. Böyle devam eder ise gündüz de aynı şekilde sorun devam edebilir. Yanlış ve yanıltıcı görüntülerin bilgi kirliliğinin önlenmesi için açıklama yapılana kadar devam edeceği belirtiliyor.

Hatay Valisi açıklama yapmış ve 22 şehit haberi vermişti, 7 yaralı vardı ama yaralılar kurtarılamadı ve şehit sayısı 29 sayısına yükseldi.

Ahmet Yayla

Habergece hatti'nin muhabiridir. Liseden mezun olduktan sonra haber alanında eğitim aldı ve muhabir, yapımcı olarak çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.