İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü… Aranan 25 kişiyi yakaladı

İzmir Asayişi durmuyor ve hizmete devam ediyor. Yaptıkları son çalışmalarda aranan 25 kişiyi yakalayan İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü bu çalışmanın raporunu sundu.

Medyaege.com’dan edindiğimiz bilgiye göre; Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, İl genelinde suç ve suçlularla mücadele kapsamında, 06 Nisan-12 Nisan 2020 tarihleri arasında çalışmalar yapıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Tarafından Yapılan Çalışmalar

İl Merkezi genelinde 47 adet araç kontrol edilmiş, 1.045 kişinin GBT sorgusu yapılmış, değişik suçlardan 24, Hırsızlık suçundan 1 olmak üzere toplam 25 kişinin arandığı tespit edilerek adli makamlara sevk işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Hırsızlık suçlarına yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında

Dolandırıcılık olayına karışan, toplam 2 şüpheli yakalanarak haklarında adli işlemlere başlanılmıştır.2 ayrı Kapkaç olayına karışan, 1 şüpheli suçüstü yakalanmış ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştır.

Öldürme ve Yaralama suçlarına yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında

2 ayrı Kasten Öldürme olayına karışan, toplam 3 şüpheli yakalanmış ve bu şüphelilerden 2’si çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştır. Kasten Yaralama olayına karışan, 1 şüpheli yakalanarak hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.

Aranan Şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında

a- Silahlı Ter. Örg. Üye Olma suçlarından;1 Yıl 2 Ay hapis cezası ile aranan 1 şahıs, b- Gasp/Yağma suçlarından;5 Yıl 10 Ay hapis cezası ile aranan 1 şahıs,c- Uyuşturucu Madde suçlarından;2 Yıl 1 Ay hapis cezası ile aranan 1 şahıs olmak üzere toplam 3 şahıs yakalanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Fuhuş ve Kumar suçlarına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında

Kumar oynatılan toplam 2 işyeri ile ilgili 131 şüpheli hakkında adli ve idari işlem yapılmıştır.

Ekiplerimizin değişik saatlerde ve değişik bölgelerde yapmış oldukları şok uygulamalarda

1 adet ruhsatsız pompalı/av tüfeği çaplarına uygun 3 adet fişek ele geçirilmiştir.

Narkotik suçlara yönelik olarak yapılan çalışmalarda

Toplam 1 gram esrar ve 1 adet uyuşturucu hap ile birlikte toplam 3 şüpheli yakalanarak yasal işlemlere başlanılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.