Fındıklı Gamze Pala cinayeti… Kim Öldürdü? Katili Kim? Savaş Dalançıkar kim?

Rize Fındıklı da meydana gelen bu kötü olayda, Gamze Pala hayatını kaybetmişti. Gamze’yi kim öldürdü, katil kim? Merak ediliyordu. Fındıklı da yaşanan bu olayın faili belli oldu.

Hürriyet.com.tr’den edindiğimiz bilgiye göre olay şu şekilde gerçekleşti; Rize’nin Fındıklı ilçesinde Gamze Pala’yı resepsiyon görevlisi olarak çalıştığı öğretmen evinde tabancayla sırtından vurduktan sonra bıçakla boğazını keserek öldüren Savaş Dalançıkar, sorgusunda aşkına karşılık bulamadığı için cinayeti işlediğini söyledi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da ”Gamze Pala kardeşimizin katledilmesi hepimizi derinden üzdü. Yargı sürecine müdahil olarak katilin en ağır cezayı alması için davanın sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Dalançıkar, Gamze Pala’ya aşık olduğunu ancak aşkına karşılık bulamadığını ifade ederek defalarca girişimde bulunmasına rağmen sonuç alamadığını, reddedilmeyi kabul edemediği için de öldürdüğünü anlattı. Polis, Dalançıkar’ın sosyal medya hesapları ve cep telefonu kayıtları ile WhatsApp yazışmalarını incelemeye aldı.

TUTUKLANDI

Savaş Dalançıkar, sorgusunun ardından geniş güvenlik önlemleri altında Pazar Adliyesi’ne sevk edildi.

Dalançıkar, savcılık sorgusunun ardından Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak Kalkandere L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.