TÜSİAD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğinde yapılan “Girişimcilik Merkezi İzmir” ilk mezunları tanıttı

TÜSİAD’ın İzmir Büyükşehir Belediyesi ile 2019 yılından beri yürüttüğü ortak çalışmalar sonucunda hayata geçirilen Girişimcilik Merkezi İzmir 17 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen Demoday etkinliği ile ilk dönem mezunlarını girişimcilik ekosistemine tanıttı. 

Yaşar Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin destekleriyle yürütülen merkezin ilk tematik programı olan Tarımsal Girişimcilik Programı çerçevesinde Haziran ayından beri çalışmalarını sürdüren 9 girişimin sunumlarını gerçekleştirdiği etkinliğin açılışı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Başkanı İrem Oral Kayacık’ın katılımlarıyla gerçekleşti. 

Tarım alanında yenilikçi iş fikirlerinin jüri değerlendirmesinden geçtiği törende jüri koltuğunda TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masa Üyesi Aydın Buğra İlter, İzmir Büyükşehir Belediyesi Baysan A.Ş Genel Müdürü Murat Onkardeşler, İzmir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Dr. Erçin Güdücü, EGİAD Yönetim Kurulu ve EGİAD Melekleri İcra Kurulu Üyesi Filip Minasyan, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Derya Nizam Bilgiç ve Pınar Süt Mamulleri San. A.Ş. Ar-Ge Merkezi Direktörü Reyhan Parlak yer aldı.

Kaynak: Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder