NASA, Astronot Frank Rubio'nun Lansman Öncesi Haber Brifingi ve Röportajlarına Ev Sahipliği Yaptı

Ahmet Yayla
By -
0

 NASA Astronotu Frank Rubio, 7 Mart 2002'de NASA'nın Houston'daki Johnson Uzay Merkezi'ndeki Nötr Yüzdürme Laboratuvarı'nda uzay yürüyüşleri için eğitim almak üzere bir uzay giysisi giyiyor.

NASA, Astronot Frank Rubio'nun Lansman Öncesi

NASA astronotu Frank Rubio , bir basın toplantısı ve müteakip röportajlar sırasında Uluslararası Uzay İstasyonuna yaklaşmakta olan görevini sanal olarak tartışacak.

22 Ağustos Pazartesi sabahı saat 9'da EDT'de lansman öncesi haber konferansıyla başlaması planlanan etkinlikler, NASA Televizyonu, NASA uygulaması ve ajansın web sitesinde canlı yayınlanacak. Rubio ayrıca 24 Ağustos Çarşamba sabahı saat 9'da sınırlı sanal görüşmeler için mevcut olacak. Bu etkinlikleri çevrimiçi olarak şu adresten izleyin:

https://www.nasa.gov/live

Basın toplantısına veya röportajlara katılmak isteyen medya , 19 Ağustos Cuma günü saat 17: 00'ye kadar 281-483-5111 numaralı telefondan NASA'nın Johnson Uzay Merkezi haber odası veya jsccommu@mail.nasa.gov ile iletişime geçmelidir. lansman öncesi haber konferansı bunu #AskNASA kullanarak yapabilir.

İlk uzay uçuşu olacak

Rubio, Roscosmos kozmonotları Sergey Prokopyev ve Dmitri Petelin ile birlikte 21 Eylül Çarşamba günü Kazakistan'daki Baykonur Cosmodrome'dan Soyuz MS-22 uzay aracıyla uzay istasyonuna fırlatılacak. Uçuş mühendisi ve Expedition 68 istasyon ekibinin bir üyesi olacak.

Bu, Rubio'nun 2017'de astronot olmasından bu yana ilk uzay uçuşu olacak. Miami, Florida doğumlu ABD Askeri Akademisi'nden mezun oldu ve Bethesda, Maryland'deki Üniformalı Hizmetler Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden tıp doktoru derecesi aldı. Tıp fakültesine gitmeden önce, UH-60 Blackhawk helikopter pilotu olarak görev yaptı ve Bosna, Afganistan ve Irak'a konuşlanmalar sırasında 600 saatten fazla muharebe ve yakın tehlike süresi de dahil olmak üzere 1.100 saatten fazla uçtu. Rubio, kurul onaylı bir aile hekimi ve uçuş cerrahıdır.

Tags:

Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorum Gönder (0)