CHP Genel Başkanı'nın Siyasi Pazarlıkları Tartışmalara Yol Açıyor

Ahmet Yayla
By -
0

Son seçimlerdeki pazarlık süreçleriyle dikkat çeken CHP Genel Başkanı, siyasi parti kurmayı adeta bir "yatırım aracı" haline getirmesiyle eleştirilere maruz kalıyor.28 Mayıs öncesinde, CHP Genel Başkanı'nın Cumhurbaşkanı yardımcılığı veya bakanlık sözü verdiği herkesin, iyi veya kötü bir partisi olduğu görülüyor.

Toplam oyları %1'i bile bulmayan tabela partileri

Toplam oyları %1'i bile bulmayan tabela partilerinin sevinçlerini anlamak mümkün. Ancak, bu partiler CHP'den 39 milletvekilini koparıp siyasi tarihimizin en büyük sürprizlerinden birini yaşatmıştır.


Trajikomik olan taraf ise, birkaç hafta önce 39 milletvekilini diğer partilere adeta altın tepsiyle sunan kişinin, yaşadıklarından hiç ders çıkarmadan bugün 16'lı masa kurmaktan bahsetmesidir.


CHP seçmenine zorla oy verdirdiği tabela partilerine, sözde "tıpış tıpış" diyerek, anlaşılan 10 yeni tabela partisi daha ekleyeceği konuşuluyor.

CHP'ye oy veren vatandaşlarımıza Allah sabır versin

Bu durum karşısında, hala CHP'ye oy veren vatandaşlarımıza Allah sabır versin denilmektedir.


Gazi'nin hürmetine saygı duyan CHP seçmeni, bu gelişmeler karşısında hayal kırıklığına uğramaktadır. Siyasi pazarlıklar ve tabela partileriyle ilişkilendirilen CHP Genel Başkanı, tartışmalara yol açmaktadır.

Tags:

Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorum Gönder (0)