Çöp evde bulunan çocuğa sahip çıkıldı!

Bursa’da çöp evde yatan 9 yaşındaki çocuk koruma altına alındı.

BURSA (İGFA) – ajansından aldığımız bilgilere göre; Aile ve Sosyal Hizmetler, Bursa’da çöp evde bulunan 9 yaşındaki çocuğun savcılık kararıyla annesinden alınarak kurumlarda koruma altına alındığını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, C.M.A. ilgili Soruna gelince, ilk andan itibaren bu sürece dahil oldukları belirtildi.

Açıklamada, çocuğun velayetinin boşanmış anne Yasemin A.’ya verildiği, annenin iş için Antalya’ya gelmesi üzerine çocuğa anneannesinin baktığı ifade edildi. “Anneannenin vefatıyla beraber evde birlikte yaşadıkları teyze ile kalan küçükten bir süre sonra haber alamayan anne Yasemin A’nın 2020 yılında kayıp ilanı verdiği bilgisi edinilmiştir. Teyze Kamuran Pınar A’nın ev kirasını ödememesi nedeniyle mahkemece evin tahliyesine karar verilmiş ve hükmün icrası sebebiyle eve girildiğinde çocuk sağlıklı olmayan bir evde bulunulmuştur” denildi.

Açıklamada, çocuk polis merkezine götürüldükten sonra Bursa il müdürlüğüne teslim edildi.

“Müdürlüğümüzce çocuğun öz bakımları yapılmış, akabinde genel sağlık tetkikleri için hastaneye götürülmüştür. Hastane sürecinin ardından Bursa’da savcılık kararıyla anneden alınarak Bakanlığımız kurumlarında koruma altına alınmıştır. Teyze Kamuran Pınar A’nın 16 yaşında olan kendi çocuğuna da ulaşılmış ve Bursa’da koruma altına alınmıştır. Kamuran Pınar A. Bursa’da gözaltında tutulmaktadır” ifadelerine yer verildi.

https://twitter.com/tcailesosyal/status/1551518175002595329

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.