FoodTR toplantısı Macaristan’da gerçekleşti

Yetişkinler için Gıda Bilgi Becerileri Toplantısı (FOODTR) Macaristan’da yapıldı.

Habergecehatti.com (HGH) Özel – Yetişkinlerin gıda-okuryazarlığı yetkinliklerinin artırılması (FOODTR) başlıklı proje, Erasmus KA20
yetişkinler için yetişkin eğitimi stratejisi kapsamında desteklenen Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan proje finansmanı ile yürütülmüştür.

Proje ile gıda bilgisini toplumda yaygınlaştırmayı, sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmalarını sağlamayı hedefliyor.

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gıda ve Gıda Kontrol Merkez Enstitüsü koordinasyonunda, Tarım Politikası ve Araştırma Genel Müdürlüğü (TAGEM), Bursa Belediyesi (TARIM A.Ş.), Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) , Ulusal Gıda Teknolojisi ve Koruma Merkezi (CTC ile proje ortağı olarak çalıştı) (İspanya), Széchenyi István Üniversitesi (SZE) (Macaristan) ve Gıda Teknolojisi ve Fermantasyon Merkezi (TFTAK) (Estonya).

Macaristan’da Széchenyi István Üniversitesi’nde düzenlenen ve Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül’ün de katıldığı toplantıda; Proje faaliyetleri ve gelecekteki proje faaliyetleri tartışıldı.

Proje kapsamında İl Komutanlığı ve paydaşlar tarafından geliştirilen sekiz adet kılavuz ve kılavuz değerlendirilmiş; E-öğrenme platformunun ve proje web sitesinin yaygınlaştırılması ve işletilmesi için planlar geliştirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.