Gürsu 9. Science Expo Havacılık ve Uzay Festivali'nde » Haber Gece Hattı
3 Temmuz 2022

Haber Gece Hattı

Haber Gece Hattı Gazetesi web sitemizde, Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler yer almaktadır.

Gürsu 9. Science Expo Havacılık ve Uzay Festivali’nde

           
                         
Gürsu 9. Science Expo Havacılık ve Uzay Festivali’nde

BURSA (İGFA) – Gençlerin bilimin ışığında çağın koşullarını yakalayarak gelişimlerinin sağlanmasında önemli projeleri hayata geçiren Gürsu Belediyesi’nin, Türkiye’nin Bilim Festivali 9. Science Expo Uzay ve Havacılık Festivali’nde açtığı stantta, gençler geleceklerine yön verecek olanaklar hakkında bilgilendirildi.

Türkiye’nin Bilim Festivali 9. Science Expo Uzay ve Havacılık Festivali’nin, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de katılımıyla gerçekleştirilen açılışına katılan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “ ‘Başımıza icat çıkarma’ denerek büyütülen nesillerden ‘Başımıza icat çıkarın’ diye yönlendirilen yeni nesillerimizle, inşallah, bilimle yoğrulmuş zengin tarihimize yakışacak yeni nesiller yetiştireceğiz. Gençlerimizi, Festival’de yoğun ilgi gören standımızı ziyaret ederek onlar için sunduğumuz olanaklar hakkında bilgi almaya ve sunduğumuz hizmetlerden faydalanmaya bekliyoruz.

Bilimi ulaşılmaz ve zor olmaktan çıkarıp, toplumun tüm kesimlerini bilimle buluşturmak amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyemiz önderliğinde gerçekleştirilen Bursa Bilim Festivali’nde biz de kurum olarak yer almanın mutluluğunu yaşadık. Gençlerimizin geleceğimize ışık olacak hayallerini hayata geçirmelerine destek olmak hedefiyle, onların her alanda yollarına pusula olmaya çalışıyoruz ve onların başarılarıyla gururlanıyoruz” dedi.

Gürsu Belediyesi’nin Bursa Bilim Festivali 9. Science Expo’daki standında ziyaretçileri karşılayan Başkan Işık, Belediye olarak gençlerin gelişimine yönelik yaptıkları çalışmaları paylaştı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda, BEBKA’nın desteği ve Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, BTSO, GUHEM, İŞKUR ve BİKO işbirliği ile hayata geçirilen Bursa Bilim Festivali 9. Science Expo, bu yıl TÜYAP Fuar Merkezi ile GUHEM ve BTM bahçesinde misafirlerini ağırlıyor.

Meslek liselerinin yerli ve millî üretime katkısı giderek artırıyor. 2022 yılının ilk 5 ayında meslek liselerinin üretimden elde ettiği gelir, 559 milyon 899 bin 226 liraya ulaştı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Antalya’da yaşanan öğrenci intiharlarıyla ilgili, Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi girişinde yaptığı açıklamada ‘Kaç öğrencinin daha ölmesi gerekiyor’ sorusunu yöneltti.

Açıldığı günden itibaren Türkiye’nin birçok yıldız ismini Hataylılarla buluşturan EXPO 2021 Hatay alanları, bu hafta sonu Türk pop müziğinin sevilen ismi Kalben’i konuk etti.

Yozgat’ta şiddetli yağış sele neden oldu. AFAD ekipleri şiddetli yağış dolayısıyla Yozgat’ta mahsur kalan 9 vatandaşın kurtarılarak güvenli bölgelere tahliye etti.

Havaların ısınmasıyla birlikte hayvan üreticilerine destek olmak amacıyla çalışmalarına hız veren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Selendi ilçesine bağlı Rahmanlar Mahallesi’nde 2 yeni Hayvan İçme Suyu (HİS) göleti yapımına başladı.

Kocaeli’de İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde her hafta pazar günü gerçekleştirilen bisiklet turu programında bu hafta sonu da bisiklet severler pedal çevirdi.

Kaynak İGFA