İzmir Bergama'da kesimhaneler denetleniyor » Haber Gece Hattı
3 Temmuz 2022

Haber Gece Hattı

Haber Gece Hattı Gazetesi web sitemizde, Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler yer almaktadır.

İzmir Bergama’da kesimhaneler denetleniyor

           
                         
İzmir Bergama’da kesimhaneler denetleniyor

Kurban Bayramı yaklaşırken İzmir’in Bergama ilçesinde bulunan tüm özel kesimhaneler denetlenmeye başlandı.

İZMİR (İGFA) – Kurban ibadetinin usulüne uygun yerine getirilebilmesi için hazırlıklar aralıksız sürdürülüyor. Bergama Belediyesi, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü ekiplerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği denetimlerde kesimhanelerin temizliği, kesimden çıkacak atıkların ve atık suların bertaraf yöntemleri, hijyen şartları gibi hususlar dikkatlice gözlenip, işletmelere neler yapılması gerektiği hatırlatılıyor.

Özel kesim yerlerinde Kurban Bayramı’na kadar kontrollerin aralıksız süreceğini belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, kurban ibadetinin usulüne uygun şekilde yapılması ve bayramın en güzel şekilde geçmesi için ilgili kurumlarımızla işbirliği içerisinde ekiplerin tüm tedbirleri aldığını kaydetti.

Vatandaşların kurban ibadetinin sorunsuz yapılması için özel kesimhane sahipleri ile görüşmelerin devam ettiğini ifade eden Başkan Koştu,i “Eksiği olmayan yerlere teşekkür ederken, eksiği olan yerlere de süratle tamamlaması için uyarılarımızı yapıyoruz. Süre sonunda tekrar kontrollere gidiyoruz” dedi.