İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nikola’dan henüz yeni kurtulan Osman Bey’in karşısına yeni bir düşman çıktı “Cebe” kimdir?

Son güncelleme tarihi 25 Mayıs 2022

Atv kanalının fenomen dizisi kuruluş Osman yeni gelecek olan bölümünde heyecan katlanarak devam edecek diziye yeni katılan Osman Bey’in düşmanı olarak karşımıza çıkacak isim bu sefer çok dişli.

”Başladığı işi bitirmeden hiçbir yere gitmez.” 

işte Bu sözlerin sahibi Moğol komutanı Cebe. Dizinin yeni gelecek olan bölümünde Osman bey’e kendisini bu sözler ile tanıttı.

Bir önemli husus da kuruluş Osman dizisi 95. bölümün 2. fragmanında görülen Turgut Alp ve alplere tuzak kurulması ve Turgut alp’in yaralanması izleyenleri üzecek.

Kuruluş Osman dizisine yeni katılan cebe kimdir?

Ensonhaber.com sitesinden edindiğimiz bilgiye göre Moğol komutanı cebe hakkında şu bilgiler aktarılıyor ;

Onlar, Timuçin’in Dört Köpeğidir. Alınları bakırdan yapılmıştır, çeneleri makas, dilleri delip geçen tığ gibidir, kafaları demirden, kırbaç gibi kullandıkları kılıçları vardır… Savaş günü geldiğinde düşman etini yalayıp yutarlar. Dikkatli olun, onlar artık zincirlerinden boşandılar ve neşeyle salyalarını akıtıyorlar. Bu dört köpek, Cebe, Kubilay, Çelme ve Subutay’dır.Cengiz Han’ın 4 komutanından birisi olan Jebe ya da Cebe Noyan, Moğol İmparatorluğunun en önemli komutanlarındandır. Moğolların, Harzemşah işgalleri öncesi ve sırasında önemli rol almıştır.Cebe gösterdiği askeri başarılar ile Cengiz Han’ın en iyi generallerinden biri olmuş ve Cengiz Han için Subutay ve Muqali seviyesine yükselmiştir. 1211 yılında Moğollar, Jin hanedanlığına karşı savaş ilan etmiş ve Cebe’de bu istilalar sırasında ordunun sol kanadını yönetmiş, büyük askeri başarılar göstermiştir.

Şimdi heyecan ile kuruluş Osman’ın 95 bölümünü ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Moğol Komutanı Cebe Noyan!

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.