Modern Basınçlı Sulama Projelerine 300 Milyon TL Hibe Verileceği Açıklandı » Haber Gece Hattı
3 Temmuz 2022

Haber Gece Hattı

Haber Gece Hattı Gazetesi web sitemizde, Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler yer almaktadır.

Modern Basınçlı Sulama Projelerine 300 Milyon TL Hibe Verileceği Açıklandı

           
                         
Modern Basınçlı Sulama Projelerine 300 Milyon TL Hibe Verileceği Açıklandı

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, bakanlık tarafından uygulanan “Kırsal Kalkınma Yatırım Destekleme Programı” kapsamında “modern basınçlı sulama işlerine” 300 milyon TL destek verileceğini duyurdu.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada,

“Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’ kapsamında, ‘Bireysel Modern Basınçlı sulama Sistemi Projeleri’ne yüzde 50 hibe desteği sağlanmaktadır. Bu kapsamada çiftçilerimiz, tarla içi damla sulama sistemi, tarla içi yağmurlama sistemi, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi, tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi, lineer ve center pivot sulama sistemi, tamburlu sulama sistemi, güneş enerjili sulama sistemi, tarımsal sulama amaçlı güneş enerji sistemleri, akıllı sulama sistemlerini içeren projeler için hibe desteğinden yararlanılabilmektir” ifadelerini kullandı.

Açıklamada, “Bireysel Modern Basınçlı Sulama Sistemi Projeleri”nde 2017 yılından 2021 yılına kadar 3,5 kapasiteli alanda
40.532 projeye toplam 901,16 milyon TL hibe, toplamda ise 2021 yılına kadar toplam 901,16 milyon TL hibe sağlandığı belirtildi. 2022’de 300 milyon hibe verilecek.