Ana sayfa Magazin Nihat Hatipoğlu’nun programı İstismarla suçlanıyor

Nihat Hatipoğlu’nun programı İstismarla suçlanıyor

9
0
Nihat Hatipoğlu'nun programı

Nihat Hatipoğlu hakkında suç duyurusu!

ATV kanalında 11 Mayıs günü yayınlanan programda Nihat Hatipoğlu bir Ermeni çocuğu Müslüman olamasına vesile olmuştu.

Bu olaydan sonra çocuğun ailesi Nihat Hatipoğlu’nun programına suç duyurusunda bulundu ve iznimiz olmadan çocuğumuz programa çıktı diye belirtiyorlar.

Nihat Hatipoğlu’nun programı İstismarla suçlanacak

Yaşanan bu olay üzerine Ermeni çocuğun annesi Alina Y. Ermenistan’da olay ile ilgili konuştu; “Çocuğum Müslüman olmadı. Biz Ermeniyiz, Hristiyanız. Ben bilseydim kendim, çocuğumun yanına giderdim, ama bilmiyordum. Dükkanda çalışıyorum. Aniden bana haber geldi. Artur 13 yaşında, saf bir çocuktur. Suriyeli arkadaşı “gel beraber canlı yayında konuşalım sonra bize hediyeler verirler, onlarla da oturup yemek yeriz” demiş, çocuğum da saf saf onunla gitti. Çocuktur o, yanlış yaptı. O Müslüman olmadı, sünnet olmadı.” dedi.

Anne ile görüşen HDP Milletvekili Garo Paylan ise sosyal medya hesabından olay ile ilgili bir paylaşımda bulundu; “Çocuk istismarı yapan program hakkında yarın RTÜK’e ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” paylaşımını yaptı.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da olaya tepki gösteren bir başka Millet vekili oldu ve şunları söyledi; “Nihat hocaya hiç yakıştıramadım ve üzüldüm. Ailesinin rızası olmaksızın 13 yaşındaki bir Müslüman çocuğun Hristiyanlar tarafından vaftiz edilmesi durumunda ne hissedersem, bu görüntüler karşısında aynı hissiyatı taşıdım. İstismar mutlaka bir boyutu, asıl sorun empati yoksunluğu.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here