Ana sayfa Televizyon Pelin Çift ile Gündem Ötesinde 16 ocak Hakan Altınay Yapay Zeka’yı anlatacak

Pelin Çift ile Gündem Ötesinde 16 ocak Hakan Altınay Yapay Zeka’yı anlatacak

11
0

TRT 1 ekranında her çarşamba Pelin Çift’in sunumu ile ekrana gelen Gündem Ötesinin 16 ocak çarşamba konuğu Hakan Altınay oluyor ve herkesin merak ettiği Yapay Zeka konusunu konuşacaklar.

Her hafta ele aldığı konular ile dikkatleri çeken programın bu gece yayınlanacak olan bölümü mutlaka izleyenleri ekrana kilitleyecek. Hakan Altınay konu ile alakalı uzman bilgilerini aktaracak.

Gündem Ötesi programı Twitter üzerinden bu bölümün tanıtımını yaptı, işte o paylaşım inceleyiniz:

Twitter üzerinden bu gece #Gelecekten Beklentim etiketi ile tüm izleyenlerden yorumları alacak olan Pelin Çift, izleyen görüşleri ekrandan yansıtacak. Sizlerde bu konu hakkında yorumlarınızı görüşlerinizi Twitter üzerinden #GelecektenBeklentim etiketi altından paylaşabilirsiniz.

#GelecektenBeklentim
#GelecektenBeklentim

Pelin Çift ile Gündem Ötesi 16 ocak çarşamba bölümünün konusu olan Yapay Zeka hakkında neler konuşulacak bir bakalım:

Yapay Zeka insanlar için bir avantaj mı olacak yoksa bir tehdit mi oluşturacak ilerleyen zamanlarda insanlık için bir sıkıntı olur mu? Yapay Zeka konusunda atılımlar yapılıyor bunlardan en dikkat çekici olanı ise Robotlar insanların işlerine el atıyor acaba bu insanların elinden işlerini alır mı sorusunu gündeme getiriyor. Bilindiği gibi daha önce haber spikerliği yapan robotlar olmuştu. Haber7.com sitesinden aldığımız bu aşağıdaki resmi inceleyiniz.

Haber spikerliği yapan robotlar
Haber spikerliği yapan robotlar

Bu robotlar Yapay Zeka olduğu için acaba bir gün kendi başlarına karar almaya başlarlar mı gibi insanları yakından ilgilendiren önemli sorular kafaları kurcalıyor. Bu konu ile en çok hangi Ülkeler ilgileniyor ve ilerleyen zamanda bizleri ne bekliyor?

New York Times gazetesinde daha önce verilen bir haberde hangi ülkeler Yapay Zeka ile en çok ilgileniyor işte çok şaşıracağınız o ülkeler şöyle: Kanada, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, İsrail ve Singapur.

Tüm bu sorularınızın cevabını bu gece Diriliş Ertuğrul’dan hemen sonra Pelin Çift ile Gündem Ötesi’nde TRT 1 ekranlarından canlı izleyebilirsiniz.

Kaynak: Twitter

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here