Ana sayfa Magazin Umut Kaç, Finale Kadar Türkülerle Geldi

Umut Kaç, Finale Kadar Türkülerle Geldi

10
0

O Ses Türkiye yarışması finali olmuş ve Ferat Üngör birinci olmuştu ama finale kalan diğer yarışmacı Umut Kaç, buraya kadar gelmesinin hikayesini haberimizde paylaştık. Türkiye finalde 2. olan Umut Kaç’ı Allı Turnam türküsü ile tanıdı.

Tunceli’den yarışmaya katılan Umut, türküler ile büyüdüğünü ifade ediyor. Umut, Güzel deneyimleri olduğunu, sanatçılar ile çalıştığını, Yurt dışı festivallere katıldığını müzik ile iç içe olduğunu, söylüyor.

Tunceli'den yarışmaya katılan Umut
Tunceli’den yarışmaya katılan Umut

Murat Boz, üç jüri üyesini döndürmeyi başaran Umut Kaç için daha ilk günden onda olan ışığı fark etmişti. Murat Boz, “Muhteşem yorumladın, söylenebilecek tek kelime ile muhteşemdi başka söylenebilecek şey yok benim adıma” demişti. Beyaz, ” Vaadin ne vaadin” diye sormuştu Murat Boz’a. “ses güzel inanılmaz seni seçerse ne olur?” diye sormuştu. Boz, “beni seçerse şampiyon olu abi” diye cevap vermişti. Ama Umut Kaç, seçimini yaptı ve Beyaz demişti.

Kaç, düellolar da takım arkadaşı Musa Yasin ile mücadele etmişti.Çapraz düellolar da ise Hadisenin takımından Salih ile sahneyi paylaşmıştı. Salih, Rock şarkı söylerken Umut, en iyi bildiği yolda devam etmişti.

Umut, çeyrek finalde Seda Sayan’ın takımından Halil ile sahneye çıkmıştı ve yarı final biletinin sahibi oldu. Yarı finale kadar gelmeyi başaran yarışmacılar, final için iki aşamalı bir elemeden geçti. Umut, ilk Nasıl yar diyeyim türküsünü seslendirdi ve yarı finalde ilk elemeyi geçen Umut Kaç, ikinci olarak Allı Turnam türküsünü seslendirdi.

Acun Ilıcalı, finale kalacak isim açıklamasını yaptı, Beyaz’ın takımından Umut Kaç, demişti. Finale kadar sadece türkü söyleyen Umut, finalde de bu kuralı bozmadı. Umut, Vay Dünya türküsünü Rock tarz da yorumlayarak final gecesine bir adım daha yaklaştı. Ferat ile finalde son ikiye kalan Umut Kaç, en güvendiği türkü olan Minnet eylemem ile şampiyonluğu zorladı. Finale kadar gelmeyi başaran Umut Kaç, şampiyonluğu finalde Ferat’a kaptırdı.

Kaynak: Youtube

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here